تابلو برق

تابلو سنکرون

سنکرون چیست سوالی است که بسیار مفصل می توان درباره آن صحبت کرد.بطور عامیانه میتوان گفت به اتصال دو یا چند دیزل ژنراتور به هم و یا اتصال دیزل ژنراتور با برق شهر  که به منظور‌گرفتن خروجی بیشتر و صرفه جویی در مصرف سوخت و هزینه و جلوگیری از قطعی برق و … را اصطلاحا سنکرون دیزل ژنراتور می‌گویند.

سنکرون دیزل ژنراتور ها ۳ حالت کلی دارد :

۱- سنکرون دیزل ژنراتور ها با هم 

۲- سنکرون دیزل ژنراتور با برق شهرس

۳- سنکرون دیزل ژنراتور ها با هم و با برق شهر 

تابلو سنکرون - ماه صنعت انرژی

تابلو چنج اوور

به زبان بسیار ساده تابلو برق چنج آور دیزل ژنراتور 2500 کاوا ، تابلو برقی است که بتواند به‌صورت اتوماتیک بین دو ورودی برق جابجایی ایجاد کند.فرض کنید از یک ups یا ژنراتور اضطراری استفاده می‌کنید،با قطع برق شهر به‌صورت خودکار ورودی برق از برق شهری به برق ژنراتور اضطراری یا ups جابه‌جا می‌شود.در واقع از دو منبع ورودی یک خروجی داریم که در صورت عدم اتصال هر کدام، از ورودی دیگر استفاده می‌شود.در اصطلاح علمی این تابلو برای سنکرون یا پارالل کردن برق شهر با یک نوع ورودی دیگر کاربرد دارد و خاصیت این نوع تابلو برق این است که هیچ‌وقت قطعی برق نخواهید داشت.به تابلو برق چنج آور، تابلو ATS (Automatic Transfer Switch) یا AMF (Automatic Mains Failure) نیز گفته‌می‌شود،با این تفاوت که تابلو AMF دارای سیستمی برای کنترل دیزل ژنراتور است ولی تابلو ATS فقط المان‌هایی برای کنترل بریکر یا کنتاکتور های تابلو برق چنج آور دارد.

تابلو چنج اور - ماه صنعت انرژی

رک باتری

کابینت باتری یک محفظه فلزی است که اهمیت زیادی برای باتری‌های یو پی اس دارد.در واقع این محفظه از باتری‌های یو پی اس در برابر انواع ضربه‌ها، آسیب‌های ناشی از جابجایی، آسیب‌های محیطی و فیزیکی، اتصالات ناخواسته و حتی ضربه محافظت می‌کند.البته خود کابینت‌های باتری نیز عمر مفید مشخصی دارند که بسته‌به جنس و میزان استفاده باید همراه با باتری‌ها یا به صورت متناوب تعویض شوند.معمولاً در هر کابینت باتری چند باتری و یک مدار قطع‌کننده قرار خواهد‌گرفت.وظیفه این مدار قطع‌کننده این است که در صورت افزایش یا کاهش ناگهانی، جریان ورودی به باتری‌ها را قطع کند. نوع اتصال باتری‌های داخل کابینت باتری سری می‌باشد. و به هر سری از باتری‌ها یک رشته می‌گویند.تعداد باتری‌های هر رشته نیز به ولتاژ مورد نیاز بستگی دارد. می‌توانیم در صورت نیاز به جریان بیشتر رشته‌های هر کابینت را به صورت موازی به هم متصل کنیم تا میزان جریان افزایش پیدا کند.

رک دوربین

رک یک محفظه یا قفسه استانداردشده برای جاسازی و محافظت از تجهیزات الکتریکی و کامپیوتری‌است. از رک در کاربری های متفاوتی استفاده‌می‌شود و دارای مشخصات ویژه ای هستند .تجهیزات سیستم مدار بسته اعم از  سوییچ، روتر، مودم، دستگاه های ضبط NVR ،  DVR و … به دلیل اینکه هر کدام در نقاط مختلفی نصب می شوند. ممکن‌است به مرور زمان بر اثر شرایط جوی نامناسب دچار آسیب‌شوند.به همین دلیل برای جلوگیری از این آسیب‌های احتمالی از محفظه هایی با نام رک دوربین مداربسته استفاده‌می‌شود.رک ها محفظه های فلزی هستند که وظیفه محافظت از این تجهیزات را بر عهده دارند.رک ها در دو نوع دیواری و ایستاده موجود هستند.

رک دوربین - ماه صنعت انرژی

ساخت و مونتاژ و نصب و راه اندازی انواع تابلو برق