ترانسفورماتور توزیع – راندمان و کاربرد تمام روز ترانس توزیع

ترانسفورماتور1

 ترانس توزیع

ترانس کاهنده در سیستم های توزیع با هدف توزیع با نام ترانس توزیع مورد استفاده قرار می گیرند. چندین مدل از این ترانس ها وجود دارد. ترانس تک فاز ، سه فاز ، ترانس های محلی و زیرزمینی در جزو این دسته قرار خواهند گرفت. این دست از ترانس ها دارای ابعاد کوپک بوده و دارای عایق روغنی است. این مدل از ترانس ها در فروشگاه ها در سایز ها و کارایی های مختلف وجود دارند. انتخاب بین انواع این موضوع بر اساس هدف و میزان بودجه مشخص می شود.

ترمینال ثانویه در ترانس توزیع

ترمینال های ثانویه ترانس توزیع ولتاژ را بر اساس میزان مصرف مشخص می کند و توسط سیستم اندازه گیری قابل اندازه گیری هستند. در حالت انتقال سه فاز سیستم دارای 4  سیم می باشد. در اینجا رنگ های قرمز ، زرد و آبی هادی های فاز بوده است. سیم خنثی به عنوان چهارمین سیم در نظر گرفته می شود.

ترانسفورماتور1

سیم خنثی از محل اتصال سه سیم فاز در ترانس به دست آمده است. در حالت بارهای صنعتی بزرگ ، این 4 سیم مستقیم به مصرف کننده منتقل می شود اما در حالت بارهای سبک یک فاز و سیم خنثی به مصرف کننده منتقل می شود .

ترانسفورماتور2

ترمینال های ثانویه ترانس توزیع نخست به یک تابلوی توزیع متصل می شود که در نزدیکی ترانس قرار گرفته است . این تابلو برای محافظت دارای فیوز بوده تا از وقوع هرگونه خطا در سیستم جلوگیری به عمل آورد. از این تابلوی توزیع سه فاز سیستم با حالت تک فاز و یا سه فاز در میان بارها منتقل می شود.

یک حالت عمومی برای سیستم تک فاز در آمریکا برای تامین مصرف کنندگان خانگی وجود دارد. در اینجا ترانس تک فاز محلی برای تامین بارهای خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.این مدل ترانس دارای سه ترمینال تک فاز است. به یاد داشته باشید این ترانس دارای دو ترمینال فاز و یک ترمینال خنثی است. سیم های فاز دارای ولتاژ 240 ولت و ولتاژ مابین فاز و نول 120 ولت است . بر اساس نیاز مصرف کننده می تواند از ولتاژ 120 و یا 240 استفاده کند. در واقع در این سیستم سیم پیچی دارای سیم مرکزی است . این سیم همان سیم خنثی است. دو سیم در سر و ته سیستم سیم های فاز می باشند.

Efficiency of Distribution Transformer

میزان کارایی ترانس توزیع :

این موضوع بر اساس نرخ مابین توان خروجی و توان ورودی در حالت بار کامل است اما در حالت ترانس توزیع این موضوع یک مقدار متفاوت است. کارایی ترانس حداکثر 50درصد بارکامل است. ترانس عمدتا دارای دو دسته تلفات است که شامل تلفات اهنی و تلفات هسته می شود. تلفات آهنی و یا همان تلفات هسته شامل تلفات جریان فوکو و هیسترزیس است. در زمانی که ترانس شارژ شود این دو دسته از تلفات ثابت باقی می مانند. این به این معنا است که میزان این تلفات وابسته به بار سمت ثانویه نمی باشد و در تمام شرایط بار این تلفات ثابت هستند. اما تلفات مسی که همان تلفات RI2است برمیزان جریان وابسته است. این تلفات در هیچ ترانسی در 24 ساعت ثابت نمی باشد. در زمان پیک مصرف روزانه این مقدار بالا و در شب تقریبا ناچیز است.

در نتیجه انتخاب ترانس بر مبنای کارایی متعارف کاری عملی و شدنی نمی باشد. به عنوان راه حلی برای این موضوع محتوای کارایی تمام روز ترانس توزیع مدنظر قرار می گیرد.

از این نظر نرخ انرژی کلی انتقال داده شده توسط ترانس به انرژی تغذیه کننده ترانس به مدت 24 ساعت به جای نرخ توان خروجی به ورودی استفاده می شود. یعنی KWh خروجی به KWh ورودی برای یک مدت زمان خاص که ترجیحا 24 ساعت باشد .

فرمول

اندازه گیری کارایی این سیستم امری بسیار ضروری است زیرا بخش اولیه دارای مقادیر ثابت بوده اما بار ثانویه در طی روز تغییر پیدا می کند.

 

مقالات مرتبط :

ترانسفورماتورهای ولتاژ بالا

موازی یا پارالل کردن ترانسفورماتور

قدرت نامی ترانسفورماتور

راندمان ترانسفورماتور

لینک زبان اصلی مقاله :

Distribution Transformer | All Day Efficiency of Distribution Transformer

گروه فنی مهندسی ماه صنعت انرژی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *