انواع لنت ترمز

انواع لنت ترمز - ماه صنعت انرژی

 5 نوع لنت ترمز

انواع لنت ترمز

مقدمه

لنت‌های ترمز برای مدت زمان طولانی در ترمز خودرو استفاده‌می‌شود. و در چند سال گذشته توسعه زیادی پیداکرده به حدی که استفاده از آن تنها در چند سال گذشته افزایش چشمگیری داشته‌است. این روزها انواع مختلفی از ترمزها مانند ترمزهای دیسکی، ترمزهای کفشی، ترمزهای لنت، ترمزهای نواری ساده و ترمزهای دیفرانسیل مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر یک از آنها مطابق با نیاز کاربر ‌است.

لنت ترمز یک ترمز ساده است که به چرخ چسبیده و با چرخ میچرخد تا در زمان نیاز عمل کند و خودرو را متوقف کند. لنت‌های ترمز روی کالیپرهای ترمز نصب می‌شوند و روی این قسمت نصب میشود تا چرخ‌ها را متوقف یا سرعت را کاهش دهند. لنت‌های ترمز که به لاستیک فشار می‌آورند، به دلیل تماس فیزیکی بین این دو، اصطکاک ایجاد می‌کنند و این منجر به اتلاف حرارت قابل‌توجهی می‌شود. کاهش انرژی جنبشی به انرژی حرارتی تبدیل می‌شود. تلفات انرژی مربوط به اتلاف توان دستگاه است که با استفاده‌از چندین تکنیک می‌توان آن را به حداقل رساند، چیزی که در حال حاضر از مبحث این مقاله خارج است.

گرمای تولید‌شده معمولاً توسط لنت ترمز و جو اطراف جذب می‌شود. گرما به مکانی برای دفع نیاز دارد و لنت های ترمز آن محیط را فراهم می‌کنند. بنابراین با گذشت زمان لنت‌های ترمز دچار سایش و پارگی قابل توجهی می‌شوند. این امر منجر به توسعه طرح‌های لنت ترمز جدیدتر و کارآمدتر شد که می‌توانند سطح بالاتری از انرژی حرارتی را برای دوره‌های طولانی تحمل کنند. این معمولاً با استفاده‌از مواد جدیدتر برای ساخت لنت ترمز افزایش می‌یابد.

ساختار لنت ترمز

تصور رایج از لنت ترمز این است که از مواد لاستیکی مانند تشکیل شده‌ است که پس از استفاده برای مدت معینی باید تعویض و تعمیر شود. اما با توجه به پیشرفت‌های اخیر در ساخت مواد جدید برای لنت ترمز، این تصور قدیمی وجود ندارد. ارتقاء قابل توجهی در مواد لنت ترمز صورت گرفته‌است که زندگی مهندسین و مکانیک های خدمات را آسان تر کرده‌است. دسترسی لنت ترمز به اتمسفر خارجی آسیب آن را کاهش می دهد زیرا گرمای تولید‌شده می‌تواند به بیرون پراکنده شود. آب و رطوبت به لنت ترمز نفوذ نمیکند و این یکی از ویژگی‌های لنت ترمز می‌باشد.

 

کارکرد

 

دیسک ترمز با چرخ می‌چرخد و توسط لنت های ترمز که به عنوان یک ماده اصطکاک عمل می‌کنند، بسته می‌شود. از هر دو طرف روی کالیپر ترمز نصب می‌شود و هر بار که راننده می خواهد سرعت خودرو را کاهش دهد فشار وارد می‌شود.

 

لنت های ترمز از اجزاء خودرو می باشد که به داخل روتور فشار می آورند و در نتیجه اصطکاک ایجاد می کنند که سرعت ماشین را کاهش می دهد. دارای یک ویژگی فلزی به نام کفش و یک آستر است که به کفش وصل شده‌است. این آستر همان چیزی است که مستقیماً با روتور در تماس است و با استفاده متوالی از بین می‌رود. آسترهای کفش می‌توانند از مواد مختلفی ساخته‌شوند و در 3 دسته ارگانیک، نیمه فلزی و سرامیکی قرار می‌گیرند.

لنت ترمز چیست:

لنت ترمز بخشی از سامانهٔ ترمز دیسکی است که در خودروها و برخی صنایع دیگر کاربرد دارند. لنت‌های ترمز از صفحه‌های فولادی در پشت و مواد اصطکاکی متصل‌شده به سطح صفحهٔ فلزی، که در مقابل دیسک چرخندهٔ ترمز قرار می‌گیرد، تشکیل شده‌اند.

انواع لنت ترمز

1. لنت ترمز سرامیکی

 لنت ترمز سرامیکی - ماه صنعت انرژی

این نوع لنت ترمز در شرایط سخت عملکرد خوبی دارد ولی کمی گران میباشد که البته با توجه به عمر طولانی قضیه گرانی را جبران میکند . بالشتک سرامیکی که بدنه این نوع پد را تشکیل می‌دهد در جذب گرمای زیاد در دماهای بالا برای مدت زمان طولانی عالی است.

از این لنت در شرایط ترمزهای سخت استفاده میشود زیرا خواص موادی که در ساخت آنها استفاده‌شده آنها را نسبت به سایر انواع لنت ترمز برتری می‌دهد. در خودروهای مسابقه‌ای با سرعت بالا، که ترمز پویا نیاز اصلی است، این لنت‌های ترمز سابقه درخشانی دارند. آنها از مقادیر کمی مس و خاک رس ساخته شده‌اند که به آنها خاصیت هدایت حرارتی بهتری می دهد. فرسودگی و پارگی کلی این نوع لایه ها بسیار کند است که به جذابیت آن برای استفاده در مقیاس بزرگ می‌افزاید.

آنها در مقایسه با سایر لنت‌های موجود در صنعت خودرو، صدای کمتری دارند. آنها همچنین مزیت دیگری از تولید کم گرد و غبار با گذشت زمان به دلیل سایش مواد دارند. این به مزایای کلی آن می افزاید، حتی اگر از طرف دیگر، چنین بالشتک هایی به دلیل فناوری برتر ذاتی آنها کمی گران هستند.

 

2. لنت ترمز غیر فلزی

لنت ترمز غیر فلزی - ماه صنعت انرژی

این نوع لنت نرم‌ترین نوع لنت‌های موجود در بازار است که  از رزین‌ها و شیشه های لاستیکی به همراه مقداری الیاف فلزی ساخته شده‌اند. پوشش شار روی آن می‌تواند با گذشت زمان به دلیل دما و فشار کاری بالا از بین برود. به همین دلیل، آنها فقط برای رانندگی معمولی استفاده می‌شوند که هیچ هدف خاصی به آنها نسبت داده‌نشده‌است. با توجه به هسته نرم آنها، معمولاً برای وسایل نقلیه‌ای که باید به طور منظم از جاده خارج شوند، ترجیح داده‌نمی شوند زیرا این امر به دوام بیشتری نیاز دارد که از لنت های ترمز غیر فلزی انتظار نمی‌رود.

 

3. لنت ترمز کم فلز

لنت ترمز کم فلز - ماه صنعت انرژی

این گونه از لنت های ترمز در مقایسه با لنت های سرامیکی کمی پر سر و صدا هستند. گرد و غبار مواد ایجاد‌شده نیز در سمت بالاتر به دلیل تماس فلز با فلز است که باعث تولید گرمای زیادی می شود که منجر به افزایش سایش لایه‌ها می‌شود. با این حال، آنها دارای ویژگی های انتقال حرارت عالی با توانایی دفع گرما عالی هستند. آنها مقدار زیادی مس و فولاد دارند که خواص انتقال حرارت آنها را بیشتر می‌کند. آنها از مواد آلی تشکیل شده‌اند که هیچ مواد مصنوعی یا آلیاژی به آنها اضافه نشده‌است تا خواص مورد نظر را به آنها القا کند.

 

4. لنت ترمز نیمه فلزی

لنت ترمز نیمه فلزی - ماه صنعت انرژی

این نوع لنت بیشترین استفاده را در دوران مدرن دارد. اکثر خودروهایی که در جاده ها می‌بینیم از این فناوری استفاده می‌کنند. آنها با استفاده از ترکیبی از فلزات و الیاف مصنوعی تولید می‌شوند. مهر و موم رزین آلی تمام مواد را به هم متصل می‌کند و سپس با هم قالب می‌شوند و در کوره گرم می‌شوند تا به طور دائم آنها را ببندند. این گونه از لنت‌ها بسیار بادوام هستند و دارای خواص بسیار عالی در برابر حرارت هستند که آنها را به انتخابی ایده‌آل برای خودروهای پرسرعت تبدیل می‌کند.

با این حال، در شرایط شروع سرد در چنین لنت‌هایی کمی طولانی تر است زیرا ضریب اصطکاک آنها در مقایسه با لنت های ترمز فلزی بسیار پایین است. بنابراین، در حالی که در دماهای پایین کار می‌کنند، به این لنت‌های ترمز باید انرژی حرارتی بیشتری داده‌شود تا آنها عمل کنند.

لنت ترمز نیمه فلزی می‌تواند از گرافیت، آهن و فولاد ساخته‌شود که می تواند برخی از قابلیت های عملکرد بالا را به وسیله نقلیه مورد نظر بدهد. به دلیل مقادیر بالای فلز موجود در آنها، تماس فلز به فلز در مقایسه با انواع دیگر، لنت های ترمز را خیلی سریع فرسوده می‌کند.

 

5. لنت ترمز ارگانیک غیر آزبست

لنت ترمز ارگانیک غیر آزبست - ماه صنعت انرژی

آنها از پوشش‌های مواد مقاوم در برابر درجه حرارت بالا مانند رزین‌ها ساخته‌شده‌اند که پایداری حرارتی بهتری را در دماهای بالاتر فراهم می‌کنند. در مقایسه با لنت‌های ترمز نیمه فلزی، صدای کمتری دارند و گرد و غبار بیشتری تولید می‌کنند. آنها ساکت تر و نرم تر از نوع نیمه فلزی هستند که سایر معایب را جبران می‌کند. استفاده از چنین لنت ترمز به مزیت نسبی که مالک می‌تواند در آنها بیابد بستگی دارد.

آنها از الیاف قوی ساخته‌شده‌اند که نقاط منفی آن را جبران می‌کند. با وجود اینکه به گرد و غبار بسیار معروف هستند، در سال‌های گذشته مورد استفاده قرار گرفته‌اند و به دلیل داشتن پول خوب شهرت خوبی داشته‌اند.

ممنون که با ما همراه بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *