پروژه سنکرون ایران ملاس

سنکرون ایران ملاس

پروژه سنکرون ایران ملاس

سنکرون 2 عدد دیزل ژنراتور پرکینز با هم و با شبکه به صورت تولید توان  نیروگاهی

  • دیزل : PERKINS 4012
  • ژنراتور : AVK
  • ای وی آر : COSIMAT +N

 

کارخانه ایران ملاس مشهد

در این پست نمونه پروژه سنکرون دیزل ژنراتور که مربوط به کارخانه ایران ملاس در مشهد می باشد قرار داده می شود و تصاویری از پروژه مذکور ارایه شده‌است.

مزایای سنکرون کردن :

افزایش قابلیت اطمینان و افزونگی: بهبود قابلیت اطمینان و افزونگی برای هر دو حالت  بار های بحرانی و غیر بحرانی. این سیستم اطمینان می‌دهد که همیشه قدرت کافی و ثابت برای بارهای بحرانی وجود دارد و در صورت عدم عمکلرد و خطای یکی از ژنراتورها ، بار توسط یک یا چند واحد موازی دیگر تأمین می‌شود.

هزینه کمتر تولید برق : 

هزینه تولید با اندازه ژنراتور افزایش می یابد و بیشتر برای توان های بالاتر از 600KW است. این به این دلیل‌است که بازار موتورهای کوچکتر بالاتر است ، از این رو تعداد بیشتری تولید کننده باعث می‌شود این سایز ژنراتور ها ارزان تر باشند. استفاده از چندین ژنراتور کوچکتر از تولید کننده بزرگ تر  صرفه اقتصادی دارد.

کاهش بی باری ژنراتور :

در بیشتر تاسیسات ، بار نسبت به زمان تغییر می کند و معمولاً در هنگام کم بودن بار ، یک ژنراتور با 30٪ ظرفیت خود کار می‌کند. این ممکن‌است باعث جمع شدن روغن در اگزوز دیزل ژنراتور شود (Wet stacking). راندمان  موتور معمولاً وقتی بار بین 75 تا 100 درصد است بالاتر می‌باشد و بار سبک به معنای راندمان کم ژنراتور باشد .

استفاده از یک مولد کوچکتر باعث افزایش راندمان و از این رو کاهش هزینه می‌شود.

کنترل و صرفه جویی بیشتر در هزینه های تولید :

مقدار کل انرژی تهیه شده از چندین ژنراتور کوچک برابر است با توان تأمین شده توسط یک واحد بزرگ. با این حال ، کنترل و تعادل بیشتری در تولید کنندگان کوچکتر وجود دارد.

می‌توان بار را بر روی مدارهای مختلف متعادل کرد و در مورد قدرت تولید در هر زمان خاص بر اساس بار تصمیم گرفت.

سیستم موازی می‌تواند هنگامی که تمام دیزل ژنراتور ها بالاتر از 75٪ کار می‌کنند راندمان بالاتری دارند ، در این توان معمولا دیزل ژنراتور ها سوخت کمتری نسبت به توان تولید شده مصرف می‌کنند.

قابلیت انعطاف پذیری و توسعه پذیری:

استفاده از چندین ژنراتور امکان بارگذاری متغیر را بدون جمع کردن واحدهای پرهزینه و یا هزینه بیش از حد بر روی یک ژنراتور بزرگ که از ظرفیت کامل آن به ندرت استفاده می‌شود ، فراهم می‌کند.

با افزایش تقاضا می‌توان ژنراتورها را به تدریج اضافه کرد.

 

پروژه سنکرون ایران ملاس پروژه سنکرون ایران ملاس

پروژه سنکرون ایران ملاس

ماه صنعت انرژی

سنکرون ایران ملاس

پروژه ماه صنعت انرژی

سنکرون دیزل ژنراتور با برد دیپسی

برد دیپسی

ورود به سایت DEEPSEA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *