شرکت ویکا

شرکت ویکا - ماه صنعت انرژی

در این مقاله قصد داریم تاریخچه شرکت ویکا ، آزمایش کنترل کیفیت محصولات ویکا و چه محصولاتی تولید میکند را بررسی کنیم .

فهرست

1- مقدمه

2- تاریخچه شرکت ویکا

3- محصولات ویکا

4- تست کنترل کیفیت محصولات ویکا

5- مزایای محصولات ویکا

————————————————

مقدمه

WIKA یک شریک مشهور و متخصص شایسته برای هر کاری در زمینه فناوری اندازه‌گیری بوده‌است. قابلیت اطمینان محصولات و آمادگی برای رویارویی با تمامی چالش‌های بازار از عوامل کلیدی دستیابی ویکا به موقعیت پیشرو در بازار جهانی بوده‌است.

در گروه WIKA، در حال حاضر بیش از 10200 کارمند به حفظ و بهبود فن آوری در اندازه‌گیری فشار، دما، نیرو و سطح و همچنین در زمینه‌های اندازه‌گیری جریان، کالیبراسیون و محلول‌های گاز SF6 اختصاص یافته‌اند. بیش از 1500 کارمند باتجربه در بخش فروش به صورت مشارکتی با مشتریان و کاربران مشورت می‌کنند. بیش از 300 مهندس و تکنسین به طور مداوم در جستجوی ارائه راه‌حل‌های محصول نوآورانه، مواد بهبود یافته و روش‌های تولید سودآور هستند. با همکاری نزدیک با دانشگاه‌ها، موسسات و شرکت‌های صنعتی معتبر، راه حل‌هایی برای کاربردهای خاص توسعه می‌یابد.

جهانی فکر‌کنید، محلی عمل‌کنید: پس از تأسیس اولین شرکت تابعه در سال 1960، اکنون 43 شرکت تابعه در گروه WIKA وجود‌دارد. این امکانات شامل پیشرفته‌‌ترین امکانات تولید در تمام بازارهای مرکزی، تاسیسات نگهداری، تجهیزات نصب و راه‌اندازی و تیم‌هایی برای خدمات اضافی می‌باشد. WIKA همچنین در سراسر جهان توسط آژانس‌های فروش متعددی نمایندگی می‌شود. به منظور ارائه طیف وسیعی از محصولات به مشتریان، این مجموعه به طور مداوم از طریق خریدهای استراتژیک در حال گسترش‌است.

دفتر ثبت‌شده و کارخانه اصلی گروه WIKA، که در سطح بین المللی فعالیت می‌کند. از زمان تأسیس آن در سال 1946 در کلینگنبرگ در پایین فرانکونیای بوده‌است. این شرکت بیش از 2000 کارمند در کارخانه اصل‌‌دارد که دارای یک تولید‌است.

تاریخچه شرکت ویکا

WIKA Poland با 100 سال سابقه در سال 1916 مخترع و کارآفرین Ignacy Ciechurski یک شرکت فناوری اندازه‌گیری را در Wloclawek تأسیس‌کرد. از آنجایی که کارکنان نقش زیادی در موفقیت شرکت داشته‌اند، شرکت تابعه می‌خواست از تعهد آنها تشکر‌کند و یک جشن خانوادگی بزرگ ترتیب‌داد. بیش از 2200 کارمند، خانواده و مهمانان منتخب به این جشن پیوستند.

در 2 ژانویه 1946 الکساندر ویگاند و فیلیپ کچل WIKA GmbH را در کلینگنبرگ تأسیس کردند. دو حرف ابتدایی نام خانوادگی آنها نام شرکت WIKA را تشکیل می‌داد. در سال 1951 کنراد ویگاند، پسر الکساندر ویگاند، مدیریت شرکت را بر عهده‌گرفت. یک دهه بعد، با تجمیع شعب، سنگ بنای مقر فعلی در کلینگنبرگ گذاشته‌شد.

در سال 1967 اورسولا ویگاند کنترل شرکت را از شوهر فقیدش به دست‌گرفت. او برای دستاوردهای استثنایی خود در سال 1984 مدال دولتی را برای خدمات برجسته دریافت‌کرد. در سال بعد او اولین زنی‌بود که به عنوان زن تجارت سال انتخاب‌شد.

با افتتاح دفتر مرکزی جدید WIKA در سال 1988، کلینگنبرگ به عنوان دفتر مرکزی این شرکت خانوادگی تایید‌شد. در اوایل سال 1994، استاندارد کیفیت بالای WIKA به DIN ISO 9001 توسط انجمن آلمان برای صدور گواهینامه سیستم‌های مدیریت کیفیت (DQS) تایید‌شد.

WIKA برای پنجاهمین سالگرد خود، شماره 1 در سراسر جهان برای اندازه‌گیری فشار مکانیکی و دما‌بود.

ویکا - ماه صنعت انرژی

————————————————

تست داخلی شرکت wika 

برای حمایت از مشتریان در برنامه‌های کاربردی و ارائه تضمین کیفیت، ابزارهای اندازه‌گیری از WIKA در طول چرخه توسعه‌خود و فراتر از آن تحت آزمایش‌های داخلی جامع قرار‌می‌گیرند. این تعهد به آزمایش‌های دقیق و بی‌طرفانه wika را قادر می‌سازد تا ادعاهای عملکرد، دوام و قابلیت اطمینان خود را برآورده‌کند.

برگه اطلاعات هر ابزار اندازه‌گیری WIKA حاوی لیستی از مشخصات‌است که دقت، عملکرد و دوام آن را تأیید می‌کند. این خواسته‌های کیفیت با آزمایش‌ها و بازرسی‌های متعددی تضمین می‌شوند که بیشتر آنها به صورت داخلی انجام می‌شوند.

ابزار اندازه‌گیری در شرکتwika 

آزمایش محصولات در آزمایشگاه‌ها به منظور تضمین کیفیت‌است، به همین دلیل‌است که wika آزمایشگاه‌های خود را برای این منظور راه اندازی می‌کند. این امکانات داخلی با استانداردهای ایمنی و عملکرد جهانی مطابقت دارد و همچنین متعهد به بی طرفی‌است. شرایط آزمایش در این آزمایشگاه‌‌ها به طور کلی حتی سخت تر از مواردی‌است که در استانداردهای مربوطه تعریف‌شده . علاوه بر این، آزمایش در WIKA یک فرآیند یکباره نیست، بلکه از زمان تصور تا حمل و نقل – و فراتر از آن:

کیفیت مواد و نمونه‌سازی در wika

کمپانی wika بیشتر محصولات را آزمایش می‌کند. مواد اولیه و اجزاء نیز در آزمایشگاه‌ها در هنگام دریافت ،بازرسی و از نظر کیفیت قبل از رسیدن به کف کارخانه آزمایش می‌شوند.

آنها قادر به ایجاد یک نمونه اولیه، دریافت بازخورد فوری در مورد عملکرد آن، و سپس تنظیم دقیق پارامترها هستند. این فرآیند پیکربندی مجدد و آزمایش مجدد تا زمانی که مدل جدید استانداردها و انتظارات بالای ما را برآورده کند ادامه می‌یابد.

گیج فشار تمام استیل 10 سانتیمتر اتصال از زیر 1/2 اینچ ، 6 بار ویکا

مقاله شرکت استمفورد

————————————————

مزایای محصولات wika

تعمیرات ابزارهای اندازه‌گیری یکی از خدمات اصلی مرکز خدمات و کالیبراسیون WIKA‌است. تکنسین‌های مجرب ما در حل مشکلات شما را پشتیبانی می‌کنند و اطمینان حاصل می‌کنند که ابزار اندازه‌گیری شما در مدت زمان کوتاهی دوباره کاملاً کار می‌کند.

1- تکنسین‌های خدمات واجد شرایط با دانش گسترده محصول

2- استفاده از قطعات اصلی برای سازهای WIKA

3- برآورد هزینه پس از دریافت ابزار اندازه‌گیری

4- گزارش خدمات دقیق پس از هر تعمیر انجام‌شده

5- تعمیر ابزار از تولید‌کنندگان دیگر

6- تعمیر گیج فشار مستقیم در محل

7- بسته‌بندی حمل و نقل (اختیاری)

8- تغییرات و تبدیل‌های سفارشی‌‎شده

9- به روز رسانی نرم افزار

10 -تعویض قطعات معیوب (مانند قطعات فرسوده)

11- کالیبراسیون پس از تعمیر (اختیاری)

————————————————

معرفی محصولات و شرکت ویکا 

راه حل‌های اندازه‌گیری فشار، دما، نیرو و سطح، و همچنین اندازه‌گیری جریان، کالیبراسیون و محلول‌های گاز SF6 از WIKA جزء جدایی ناپذیر فرآیندهای تجاری مشتریان wika هستند. بنابراین wika خود را نه به‌عنوان تامین‌کننده اجزای فناوری اندازه‌گیری، بلکه به‌عنوان شریکی شایسته که راه‌حل‌های جامعی را در همکاری نزدیک با مشتریانش ارائه‌می‌کند، نگاه‌می‌کند. به صورت جداگانه نصب‌شده و به طور دقیق با هر نیاز هماهنگ شده‌است.

WIKA از شرکت‌های ماشین سازی عمومی با راه حل‌ها و خدمات ابزار دقیق برای اندازه‌گیری فشار، دما، سطح و جریان پشتیبانی می‌کند. از طریق همکاری طولانی مدت و نزدیک با شرکت‌های ماشین سازی برای طیف گسترده‌ای از بخش‌های صنعتی، چالش‌های روزانه و خاص صنعت برای ما به خوبی آشنا‌است. WIKA در وسعت و عمق دامنه خود، مجموعه‌ای برجسته از راه حل‌های اندازه‌گیری را ارائه‌می‌دهد. بنابراین سازندگان قطعات و همچنین سازندگان ماشین آلات و تجهیزات همیشه راه حل بهینه را برای خواسته‌‌های خاص خود در بخش‌های زیر پیدا می‌کنند.

شرکت آلمانی ویکا یکی از معروفترین سازندگان ابزار دقیق و تجهیزات کنترل پروسه در جهان‌است.

از معروفترین تجهیزات مورد استفاده‌از این کمپانی در صنعت کشور می‌توان به مانومتر و ترانسمیترهای فشار اشاره‌کرده.

1- سنسورهای فشار

برای هر کار اندازه‌گیری سنسور فشار مناسب

یک سنسور فشار (یا فرستنده فشار) کمیت فیزیکی “فشار” را به سیگنال استاندارد صنعتی تبدیل می‌کند. علاوه بر طیف وسیعی از سنسورهای فشار برای کاربردهای صنعتی عمومی، wika نسخه‌های ویژه‌ای را برای فناوری تبرید/تهویه مطبوع، صنایع غذایی، ماشین‌های متحرک کار، گازهای پزشکی و همچنین صنعت نیمه‌رسانا ارائه‌می‌کند. مجموعه سنسورهای فشار wika دقت‌هایی از 0.05 درصد، محدوده اندازه‌گیری از 0.05 بار تا 15000 بار، رابط‌های دیجیتالی مانند CANopen و IO-Link و همچنین تأییدیه‌های بین‌المللی مختلف، از جمله برای مناطق خطرناک را پوشش‌می‌دهد.

2- شماره‌گیری دماسنج

دماسنج‌های شماره‌گیری با مقیاس از 200- تا 700+ درجه سانتیگراد

دماسنج‌های شماره‌گیری ما بر اساس اصل دو فلزی، انبساط یا فعال سازی گاز کار می‌کنند. این امکان محدوده مقیاس 200- تا 700+ درجه سانتیگراد را در دقت کلاس‌های مختلف، زمان پاسخگویی و انعطاف پذیری در برابر تأثیرات محیطی فراهم می‌کند. طرح‌های مختلف اتصال، قطر ساقه و طول ساقه فردی، طراحی مکان اندازه‌گیری انعطاف‌پذیر را امکان‌پذیر می‌کند. دماسنج‌های شماره‌ای با مویرگ‌های از راه دور بسیار متنوع هستند. تمام دماسنج‌ها در صورت لزوم برای کار در ترموول مناسب‌هستند.

3- نشانگر سطح

نشانگرهای سطح از WIKA – سطوح بدون ولتاژ تغذیه را نشان‌می‌دهد

نشانگرهای سطح برای نشان‌دادن مداوم سطح استفاده‌می‌شوند. اصل عملکرد مبتنی بر آهنربایی‌است که به یک شناور متصل‌است و سطح را بدون ولتاژ تغذیه اضافی به یک نوار نشانگر که از غلتک‌ها یا فلپ‌های مغناطیسی تشکیل شده‌است، منتقل‌می‌کند. علاوه بر این، سوئیچ‌های مغناطیسی مختلف و سنسورهای سطح را می‌توان به عنوان لوازم جانبی اضافه‌کرد.

4- مبدل‌های نیروی wika

مبدل‌های نیروی فشاری برای تعیین نیروهای فشاری طراحی شده‌اند

و برای اندازه‌گیری‌های استاتیکی و دینامیکی در جریان نیروی مستقیم مناسب هستند.

مبدل‌های نیرو WIKA از فولاد ضد زنگ و سایر مواد با کیفیت بالا تولید می‌شوند، قوی‌هستند و به دلیل قابلیت اطمینان و کیفیت بالا حتی در کاربردهای پیچیده قابل توجه هستند. مبدل‌های نیروی تراکم ما در بارهای نامی متفاوت در دسترس هستند. آنها طیف گسترده‌ای از حوزه‌های کاربردی را پوشش می دهند: به عنوان مثال، این حسگرهای نیرو در ماشین سازی یا اتوماسیون کارخانه‌ها برای تعیین نیروهای فشار و اتصال، و همچنین برای تشخیص وزن در بسیاری از کاربردهای صنعتی استفاده می‌شوند. می‌توانید تأییدیه‌های فنی و منطقه‌ای مربوطه را به عنوان گزینه انتخاب‌کنید.

5- عناصر جریان اولیه برای نیازهای خاص

صفحات اوریفیس، لوله‌های کنتور، نازل‌های جریان و ونتوری، لوله‌های ونتوری، لوله‌های پیتوت و روزنه‌های محدود بخشی از مجموعه عناصر جریان اولیه ما هستند.

6 – نشانگرهای چگالی گاز

نمایشگرهای با دقت بالا در محل با نشانگرهای چگالی گاز از WIKA

نشانگرهای چگالی گاز WIKA به صورت هرمتیک مهر و موم و دما را جبران می‌کنند. بنابراین از نوسانات اندازه‌گیری‌شده و تفسیرهای نادرست ناشی از تغییرات دمای محیط یا فشار اتمسفر جلوگیری می‌شود.

نشانگرهای چگالی گاز به طور کامل از فولاد ضد زنگ ساخته‌شده‌ند

و برای نظارت در محل چگالی SF6 در تابلو برق متوسط و فشار قوی استفاده‌می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *