بیو مکانیک

بیو مکانیک - ماه صنعت انرژی

در این مقاله قصدداریم در مورد بیو مکانیک ، کابردهای آن در رشته های مختلف و چگونه در ورزش به بدن خود از طریق علم بیو مکانیک آسیب نزنیم .

فهرست 

1- مقدمه

2- انواع مشاغل موجود در بیومکانیک

3- روش‌های جلو گیری از آسیب در بدن به روش بیو مکانیک

4- بیومکانیک و عملکرد ورزشی

——————————————

مقدمه

بیومکانیک که به عنوان یک علم پایه و کاربردی طبقه بندی می‌شود، قوانین فیزیک را با مفاهیم کاربردی مهندسی ادغام‌می‌کند تا نیروهای داخلی و خارجی وارد بر بدن و همچنین اثرات ایجاد شده با این نیروها را توصیف کند. اگرچه بیومکانیک بیشتر بر اصول مکانیکی سیستم‌های بدن متمرکز است، اما زمان‌های زیادی وجود دارد که عملکردهای فیزیولوژیکی و بافت‌های بیوشیمیایی هنگام بحث از حرکت در نظر گرفته می‌شوند .

مطالعات در بیومکانیک اغلب به طیف وسیعی از موضوعات، از جمله عملکرد مکانیکی عضلات، بافت‌های همبند، غضروف، پوست، اعصاب، مفاصل، استخوان‌ها و حتی اندام‌های داخلی می‌پردازد.

بیومکانیک یک حوزه مهم و فزاینده از مطالعات علمی برای رسیدگی به مشکلات مربوط به سلامت و عملکرد انسان است. تحقیقات بیومکانیک اغلب توسط معلمان تربیت بدنی، فیزیوتراپیست ها، پزشکان، مربیان شخصی و مربیان اعمال‌میشود.

بیومکانیک به معنای واقعی کلمه به کارگیری اصول مکانیکی برای موجودات زنده – به‌ویژه انسان‌هااست.

با نگاه کردن به بدن خود به عنوان ماشین‌های بیولوژیکی، می‌توانیم اصول ثابت حرکت و نیرو را اعمال کنیم که می‌تواند به ما در شناسایی راه‌هایی برای بهبود آن حرکات کمک‌کند.اگرچه استفاده از آن در پزشکی ورزشی اخیراً محبوبیت پیدا کرده‌است، مفهوم بیومکانیک به خوبی تثبیت شده‌است و به فیلسوف یونانی ارسطو که حدود 2300 سال پیش کتابی در این زمینه نوشت، بازمیگردد.

بیو مکانیک

ارسطو (384-322 قبل از میلاد) در کتاب خود “De Motu Animalium” (درباره حرکت حیوانات) بدن حیوانات را به عنوان سیستم های مکانیکی تعریف‌کرد و اعمال ماهیچه‌ها را توصیف کرد و آنها را برای اولین بار تحت تجزیه و تحلیل هندسی قرارداد.

ارشمیدس (287-2I2 قبل از میلاد) اصولی را ایجادکرد که پایه و اساس ورزش شنای امروزی را فراهم‌کرد.

بعدها، لئوناردو داوینچی (1452-1519) که از مبتکران این رشته به شمار می‌رفت، با مطالعه آناتومی در زمینه مکانیک، به بینش‌هایی در مورد آناتومی عملکردی دست یافت.

علاوه بر این، او نیروهای عضلانی را که در امتداد خطوطی که مبدا و درج‌ها را به هم متصل می‌کنند، تجزیه و تحلیل کرد و عملکرد مفاصل را مورد مطالعه قرارداد.

در طول قرن های پانزدهم، شانزدهم و هفدهم، گالیله (1564-1642)، نیوتن (1642-1726)، و بورلی (1608-1679) سهم خود را در این زمینه ایفا کردند. به طور خاص، گالیله استحکام استخوان و تغییر شکل ناشی از افزایش وزن را تجزیه و تحلیل‌کرد و نیوتن قوانین معروف حرکت را منتشرکرد.

بورلی اولین کسی بود که نیروی مشترک انسان را در شرایط تعادل تعیین‌کرد و همچنین موقعیت مرکز ثقل انسان را تعیین کرد. در طول سالهای 1800 و 1900، مطالعات انقلابی بیومکانیک اسکلتی عضلانی توسط Eadweard Muybridge انجام شد، که از کارهای پیشگامانه در عکاسی و اولین پروژه تصویر متحرک برای مطالعه حرکت انسان و حیوان استفاده‌کرد.

در حالی که جولیز ولف قانون ولف را که رابطه بین هندسه استخوان ترابکولار و محرک های مکانیکی روی استخوان را توصیف می‌کند، بر اساس مشاهدات در حرفه طولانی او به عنوان یک جراح فرض می‌کند. سپس، در دهه 1960، AI Burstein و همکاران. شروع به آموزش اصول بیومکانیک به جراحان ارتوپد‌کرد.

——————————————

اینها حوزه‌های کلیدی هستند که بیومکانیک روی آنها تمرکز دارد:

دینامیک: مطالعه سیستم هایی که با شتاب و شتاب در حرکت هستند

سینماتیک: با توصیف اثر نیروها بر روی یک سیستم، الگوهای حرکتی شامل تغییرات خطی و زاویه ای در سرعت در طول زمان و همچنین موقعیت، جابجایی، سرعت و شتاب مورد مطالعه قرارمیگیرد.

سینتیک: مطالعه آنچه باعث حرکت، نیروها و لحظات در کارمیشود

استاتیک: مطالعه سیستم هایی که در حالت تعادل هستند، چه در حالت سکون یا در حال حرکت با سرعت

پیستون و کاربرد آن

سیلندر و انواع آن در دیزل ژنراتور

انواع مشاغل موجود در بیومکانیک 

بیومکانیست ها دانشمندان بسیار آموزش دیده ای هستند که می‌توانند در زمینه‌های مختلف کاربرد،

از جمله زیست شناسی، علوم ورزشی، علوم بهداشتی، ارگونومی، روانشناسی عوامل انسانی و مهندسی زیست پزشکی، استخدام شوند.

اکثر متخصصان در زمینه بیومکانیک در آزمایشگاه‌ها برای انجام مطالعات حرکت شناسی ضروری در مورد الگوهای حرکتی، پوکی استخوان، اختلالات حرکتی، ریزگرانش، تغییرات انتقالی، کاهش آسیب، عملکرد ورزشی، سلامت شغلی و غیره مشغول به کار هستند.

بنابراین، بیومکانیست‌ها را می‌توان یافت که در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی تحلیل راه رفتن، ایجاد طرح‌ها در شرکت‌های ورزشی، تکمیل کارهای مربوط به تست انعطاف‌پذیری، طراحی رابط‌های انسان و ماشین، یا آزمایش ورزشکاران کارمیکنند.

افراد می‌توانند با عضویت در انجمن بیومکانیک آمریکا و شبکه سازی با سایر بیومکانیست ها، درباره مشاغل خاص بیومکانیک موجود بیشتر بیاموزند.

بیومکانیک و پیشگیری ازآسیب بیو مکانیک

بیومکانیک شما – روشی که بدن شما به حرکات و نیروها پاسخ‌می‌دهد – نقش بزرگی در احتمال آسیب شما ایفامی‌کند.

به عنوان مثال، کاملاً واضح است که اگر بپرید و «به اشتباه» فرود بیایید، در مقایسه با فرود با تکنیک مناسب، احتمال آسیب‌دیدگی مانند پارگی ACL یا پیچ خوردگی مچ پا بیشتراست.

مهم نیست چقدر تمرین می‌کنید، اگر بیومکانیک شما بهینه نشده باشد، باز هم می‌توانید با آسیب دیدگی مواجه شوید. دکتر بلانسون با تجزیه و تحلیل بیومکانیک شما می‌تواند مشکلات احتمالی را شناسایی کرده و راه‌هایی را برای بهبود نحوه حرکت شما شناسایی‌کند ،بنابراین می‌توانید خطرات آسیب‌های جزئی و جدی را کاهش دهید.

با گنجاندن حتی تغییرات ظریف حرکتی در تمرینات خود به طور مداوم، این پیشرفت ها به صورت خودکار و بخشی طبیعی از نحوه بازی شما تبدیل میشوند.

تجزیه و تحلیل بیومکانیکی به دکتر بلانسون اجازه‌می‌دهد تا در مورد نحوه انجام ورزش خود پیشنهاداتی ارائه دهد،

بنابراین شما می توانید حرکات فردی را که در دویدن، پریدن، پرتاب کردن، فرود آمدن و سایر اقدامات انجام می‌شود، بهینه کنید.

بیومکانیک و عملکرد ورزشی بیو مکانیک

اجتناب از صدمات یکی از راه هایی‌است که بیومکانیک به بهبود عملکرد ورزشی کمک‌می‌کند. اما درک و بهبود بیومکانیک به عملکرد ورزشی شما از راه‌های دیگری نیز کمک‌میکند.

ورزشکارانی که بر بهبود حرکات فردی خود از طریق بیومکانیک تمرکز میکنند، درک عمیق تری از واکنش بدنشان در موقعیت‌های خاص دارند.

این امر به ورزشکاران اجازه‌می‌دهد تا تصمیمات هوشمندانه تری را در چند ثانیه مورد نیاز اکثر ورزش ها اتخاذکنند تا بتوانند از عملکرد بهتر و نتایج بهتر لذت ببرند.

به علاوه، درک بیومکانیک به شما کمک می‌کند بهتر تمرین‌کنید، بنابراین در میدان آمادگی بهتری دارید. با بازخورد دکتر بلانسون، همراه با آموزش بهینه، می‌توانید بازی و لذت خود را به سطح بالاتری ببرید.

از ورزش خود بیشترین بهره را ببرید :

ورزشکاران در تمام سطوح می‌توانند از تجزیه و تحلیل حرفه ای بیومکانیک منحصر به فرد خود بهره مندشوند. دکتر بلانسون به عنوان یک پزشک برتر پزشکی ورزشی و پا و مچ پا، آماده‌است .

تا به شما کمک‌کند بیومکانیک خود را برای بهبود عملکرد خود و جلوگیری از آسیب‌های جانبی بهینه سازی‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *